Logická trojka je dalším členem skupiny „mentálních“ čísel. Patří k ní mentální postřeh, nápaditost, trojka také dává duševní schopnosti a pojmovou představivost.
Trojka dochází k závěrům pomocí logických úvah; dává inteligenci, schopnost názorného chápání čísel a abstraktních pojmů, originálnost, vynalézavost i umění promýšlet věci do značné hloubky. V mysli trojkařů se toho odehrává daleko víc, než je na povrchu patrné. Trojkařům se přezdívá „černé kroniky“. Mají tendenci představovat si jen to nejhorší, aniž by si předem promysleli mnohem jednodušší možnosti, a dokážou nafouknout běžný problém až do absurdních rozměrů.
Naše ukázková mřížka s jednou trojkou, propojenou přes šestky vyjadřující vkus a estetično až k analytickým devítkám a energické organizační osmičce, patřila Zdeňku Podskalskému.
Lidi s jednou trojkou
poznáte podle poněkud nekonvenčních zálib. Často je také přitahují partneři neobvyklého zevnějšku. V mileneckém vztahu jsou mistry rafinovaného svádění partnera, své představy dokážou rozehrát až do úplných absurdit. Mezi lidmi s jednou trojkou najdeme dva extrémy – buď jsou sexuálně přímo nenasytní, nebo se o sex nezajímají vůbec. To, na kterou stranu se konkrétní jedinec přikloní, napoví čísla čtyři a sedm.
Ženy s jednou trojkou mají přirozený talent tvořit a kombinovat barvy a styly. Oblékají se velmi „žensky“.
Dvě trojky
dodávají zvýšené schopnosti dedukce a logického uvažování, spolu se schopností domýšlet věci a situace daleko dopředu. Lidé s dvěma trojkami se málokdy pustí do něčeho, o čem nejsou přesvědčeni, že to úspěšně zvládnou. Touží se odlišovat se od druhých a dosáhnout dvojnásobku znalostí s polovinou námahy. Pokud se dostanou do situace, kdy jsou odkázáni sami na sebe, jsou v koncích. Potřebují mít v průběhu dne chvilku, kterou stráví o samotě a uvolní se, jinak může mít vysoká hladina mentální energie, kterou disponují, velmi vyčerpávající účinky.
Mají vrozené hudební nadání, ale může se to zřetelněji projevit až v pozdějším věku. Jejich obrazotvornost bývá nakažlivá a dokážou lehce a bez potíží rozšířit tvůrčí obzory druhých. Šaty volí zásadně tak, aby byly pohodlné, a je jim úplně jedno, co si o tom myslí ostatní. Pokud jim v mřížce chybí číslo čtyři, budou postrádat organizační schopnosti.
Typickým příkladem majitele dvou trojek s hudebním nadáním je Michal Prokop. Jeho velkou výhodou je, že ke dvěma trojkám má i tři čtyřky (první z roku narození, druhá je součet dne narození a třetí ze jména) a kromě roviny empatie má i zdvojenou rovinu myšlení [11-(2)2-3(3)]. Výsledkem je, že cokoliv vymyslí, dovede i úspěšně dotáhnout.
Tři a více trojek
vytvářejí mimořádně vysokou hladinu mentální energie. Pokud nenalezne ventil, mění se v nervovou energii, a může začít škodit. Potíže se mohou začít projevovat bolestmi hlavy, zvýšením krevního tlaku, nespavostí i alergiemi. Perfektní prevencí před obtížemi vyvolanými stresem je průběžné odreagovávání činnostmi, zaměstnávajícími ruce a nohy (ideálně celé tělo). Výbornými ventilem je sport nebo umělecké činnosti, anebo jejich kombinace. Jedním z oblíbených ventilů je i sex: lidé s trojkami jsou sexuálně velmi aktivní.
Lidi, kteří mají vícečetné trojky, přitahuje všechno neobvyklé, rádi šokují. Je jim proti mysli řídit se určitými pravidly a přizpůsobit se zaběhnutému řádu věcí. Jsou naprosto nekonformní a jiní než ostatní, s tím se nedá nic dělat. Proto se stává, že jim okolí často nerozumí.
Bez pestrosti, která podněcuje neklidnou mysl, se majitelé vícečetných trojek začnou rychle nudit. Nuda v partnerském vztahu může vést ke střídání partnerů.
Člověk s více trojkami bývá naprosto nerealistický a nepraktický, vznášející se v oblacích a žijící ve svém vlastním světě, kam jiného smrtelníka v žádném případě nepustí. V takových chvílích je snaha o komunikaci s ním jen plýtváním časem.
Mezi osobnosti s třemi trojkami například patřil režisér a herec Jiří Menzel, který kromě tří mentálních trojek v rovině myšlení [11°-(2)-333] měl ještě dopočítané dvě roviny: vášně [2(2)-5-8(8)] a odhodlání [11°-5-99].
Když se vedle trojky vyskytne nula,
posílí se mentální vnímavost a výsledkem je velmi pronikavá inteligence, zvýšená představivost a schopnost pojmového myšlení. Tento příklad je ukázka nulou posílených trojek v mřížce režiséra Václava Vorlíčka.
Pokud v mřížce chybí 2, 5 a 6, izolovaná 3 ztěžuje využití schopnosti rychlého úsudku. Tito lidé jakoby promarní a nevyčerpají svůj potenciál a člověk se pak jen diví, proč neudělali ze svého života něco více. Izolovaná 3 jim téměř nedovoluje na této situaci něco změnit. Dobrou zprávou je, že pomoci může vhodná přezdívka, začínající od písmen, převedených na číslice 2, 5 anebo 6.
Co se stane, když v mřížce trojka úplně chybí?
Těmto lidem částečně nebo úplně chybí orientační smysl, a to ve všech představitelných ohledech. Mají horší schopnost prostorové orientace, těžko si představují abstraktní pojmy, případně si nedokážou poradit i s jednoduchým a logickým mechanismem. Stejný problém nastává i u pochopení situací. Aby se zorientovali v tom, co se děje, potřebují klid a soustředění. Při práci, která vyžaduje koncentraci, potřebují prostředí zcela bez rušivých prvků. Lidé bez trojky nebývají příliš společenští, vystačí si sami se sebou a se svými koníčky, kterým jsou věrni dlouhá léta. Jsou spokojení, když mohou žít pro svou rodinu: ostatní lidi k životu tolik nepotřebují.